SWEP uses cookies to make your visit to our web pages as pleasant as possible. By using our services, we assume that you agree to the use of cookies. Further information on data protection can be found in our privacy policy.

Automobilové motory

Naše spájkované doskové výmenníky tepla (BPHE) zo 100 % nehrdzavejúcej ocele sa používajú v takom príslušenstve ako sú mobilné stroje, terénne úžitkové vozidlá, odparovače LNG, chladiče brzdového oleja retardérov pre nákladné vozidlá a autobusy, ako aj systémy prenosu tepla v automobilovom a testovacom zariadení.

Chladiče hydraulických a prevodových olejov sú hlavnou aplikáciou v mobilných strojoch a terénnych úžitkových vozidlách ako sú traktory, buldozéry, bagre a kombajny. Naše menšie jednotky s technológiou AsyMatrix® sú momentálne najmodernejšie. Kombinujú prenos tepla z vysoko viskóznych olejov s nízkym poklesom tlaku a tým umožňujú použitie menej výkonných čerpadiel v chladiacom obvode.

V motoroch a testovacích článkov prevodoviek môžu byť požiadavky na chladenie rovnako vysoké ako veľmi premenlivé. Toto je veľmi náročné, nakoľko si rýchla prechodová odozva vyžaduje to, aby mal systém nízky objem zdrže. V tomto prípade má naša spájkovaná technológia výhody a to vďaka veľkému výkonu na objemovú jednotku a schopnosti udržať teplotu chladiacej kvapaliny motora veľmi presne v úzkom intervale.

Skvapalnený zemný plyn (LNG) priťahuje čoraz väčší záujem trhu ako čistá a úsporná alternatíva motorovej nafty. Tým, že sa výrobcovia vozidiel snažia vytvoriť taký komfort pre užívateľa, ktorý zodpovedá etablovaným vozidlám s naftovým pohonom, musia ponúkať hladký a spoľahlivý rozbeh za všetkých poveternostných podmienok, ako aj adekvátnu reakciu na plyn. Výmenník tepla, ktorý mení kryogénnu kvapalinu (až do -162 °C) na plyn pri teplote okolia, musí poskytovať prirodzený výkon na požiadanie za všetkých týchto podmienok. Naše schopnosti nám umožňujú uspôsobiť kompaktné spájkované doskové výmenníky tepla tak, aby splnili očakávania koncových spotrebiteľov. 

Súvisiace produkty