SWEP uses cookies to make your visit to our web pages as pleasant as possible. By using our services, we assume that you agree to the use of cookies. Further information on data protection can be found in our privacy policy.

Celonerezové – odolné, kompaktné a efektívne BPHE pre najnáročnejšie aplikácie

Kontakt

Najlepšie vo svojej triede, pokiaľ ide o koróziu, odolnosť proti vylúhovaniu, čistotu a účinnosť

Celonerezový rad SWEP All-Stainless je ideálnou voľbou pre širokú škálu priemyselných a úžitkových aplikácií, ktoré kladú vysoké požiadavky na odolnosť proti korózii a majú nízku toleranciu voči kontaminácii. Náš robustný a odolný sortiment z nehrdzavejúcej ocele je optimálny aj pre vysokoteplotné a vysokotlakové aplikácie. Kombinácia vysoko efektívneho prenosu tepla a kompaktného dizajnu robí z celonerezových BPHE All-Stainless od spoločnosti SWEP dokonalé riešenie do mnohých stiesnených priestorov. Tento modulárny produkt môžeme tiež prispôsobiť tak, aby vyhovoval vašim špecifickým požiadavkám.

S akým priemyselným odvetvím a aplikáciami pracujete?

Rad SWEP All-Stainless zabraňuje korózii medi a predlžuje životnosť systému. Robustná konštrukcia je vhodná pre mnoho aplikácií.

Rad SWEP All-Stainless je ideálnou voľbou pre systémy používajúce deionizovanú vodu pri nízkych úrovniach vodivosti pod 1 µS/cm.

Produkty SWEP All-Stainless kombinujú vysokú účinnosť prenosu tepla s vynikajúcou odolnosťou proti korózii a malou stopou.

Produkty SWEP All-Stainless sú 100% bez medi a zabezpečujú minimálnu degradáciu oleja.
 

Rad SWEP All-Stainless je perfektnou voľbou pre aplikácie, kde je rozhodujúca hygiena a je potrebné sa vyhnúť vylúhovaniu medi.


Bočná korózia a lúhovanie

Rad SWEP All-Stainless je vhodný najmä pre systémy, kde musí výmenník tepla odolávať agresívnym médiám a kde je potrebné za každú cenu zabrániť kontaminácii.

BPHE z nehrdzavejúcej ocele majú kanálové dosky vyrobené z pravej nerezovej ocele. Sú spájkované natvrdo spolu s výplňovým materiálom bez medi na báze železa, ktorý napodobňuje zloženie dosiek. Starostlivo zvážené zloženie poskytuje vynikajúcu odolnosť proti korózii a robí rad SWEP All-Stainless vhodným pre agresívne médiá, ako je amoniak, deionizovaná voda a kvapaliny s vysokým obsahom síry.

Naše BPHE z nehrdzavejúcej ocele, ktoré sú 100% bez medi, sú ideálnou náhradou tradičných výmenníkov tepla, ktoré sú spájkované meďou a niklom a pri ktorých je potrebné zabrániť vylúhovaniu.

Modely SWEP All-Stainless kombinujú vysokú odolnosť proti korózii, nízke riziko kontaminácie a vysokú tepelnú pevnosť v jednom modeli BPHE bez kompromisov v oblasti vynikajúceho tepelného výkonu.

Kontaktujte nás a získajte viac informácií     

Get in touch

 


Ammoniak

Amoniak je pre meď agresívny. V systémoch s amoniakom ako médiom na prenos tepla sú tradičné BPHE spájkované meďou vystavené vysokému riziku korózie vedúcej k zlyhaniu systému. Celonerezové BPHE SWEP All-Stainless sú ideálne na prevenciu korózie medi a na prevenciu pred zlyhaním systému. Robustná konštrukcia je vhodná pre rôzne aplikácie amoniaku vrátane náročných kaskádových aplikácií.

Chcete sa dozvedieť viac o amoniaku a priemyselných odvetviach a systémoch, v ktorých sa amoniak používa ako chladivo?

Pozrite si tieto odkazy


Pozrite si produkty All-Stainless

Vytvorte si vlastné výpočty a nájdite najlepšie riešenie BPHE pomocou nášho bezplatného online nástroja DThermX:
https://www.swep.net/support/ssp-calculation-software/ssp-online/

 


Deionizovaná voda

Deionizovaná voda patrí medzi najagresívnejšie rozpúšťadlá, ktoré sú nám známe. Koroduje veľa druhov kovov vrátane medi. Vďaka SWEP All-Stainless si môžete byť istí, že korózia je neprípustná a životnosť vášho systému je predĺžená.

 

Chcete sa dozvedieť viac o priemyselných odvetviach a systémoch, ktoré používajú deionizovanú vodu ako médium na prenos tepla?

Pozrite si tieto odkazy


Pozrite si produkty All-Stainless

Vytvorte si vlastné výpočty a nájdite najlepšie riešenie BPHE pomocou nášho bezplatného online nástroja DThermX:
https://www.swep.net/support/ssp-calculation-software/ssp-online/

Cooling sheet metal laser cutting equipment with SWEP All-Stainless BPHEs

 • Glen Dimplex Thermal Solutions (GDTS) manufactures air- and water-cooled chillers.
 • A key issue faced by GDTS with chillers from previous suppliers was leaking evaporators. The previous chiller manufacturers had begun to use standard copper brazed BPHEs which could not withstand the corrosion of the deionized water.
 • The conductivity level of the deionized water was thoroughly evaluated by SWEP from a material compatibility standpoint, leading to the decision of requiring all stainless-steel brazed BPHEs. SWEP All-Stainless products are developed for systems demanding 100% stainless steel components, and for high-temperature applications. They can be used with fluids that are corrosive to copper, e.g. ammonia, or for sensitive applications where copper and nickel contamination must be avoided.

Read more


Nízke nároky na údržbu – dlhšia životnosť

Jednotky BPHE od spoločnosti SWEP nemajú žiadne tesnenie ani voľné časti, takže sa dajú vyčistiť bez demontáže. Konštrukcia z nehrdzavejúcej ocele znamená, že nie sú potrebné výmeny spôsobené koróziou medi. Materiál bez medi ďalej udržuje kvalitu oleja a minimalizuje potrebu výmeny oleja. Rad SWEP All-Stainless uchováva potrebu údržby na minime a vyhýba sa mzdovým nákladom a nákladným odstávkam.

Kontaktujte nás a získajte viac informácií     

Get in touch

 


Bioplyn

Sušenie a stláčanie bioplynu kladie vysoké požiadavky na komponenty, ako sú výmenníky tepla, a to kvôli obsahu vysoko korozívnej síry. All-Stainless BPHE od spoločnosti SWEP bez obsahu medi sú ideálne na tieto aplikácie, pretože kombinujú vysoko efektívny prenos tepla s vynikajúcou odolnosťou proti korózii a malými rozmermi.

 

Chcete sa dozvedieť viac o procesoch modernizácie bioplynu a skúsenostiach spoločnosti SWEP s priemyslom bioplynu?

Pozrite si tieto odkazy


Pozrite si produkty All-Stainless

Vytvorte si vlastné výpočty a nájdite najlepšie riešenie BPHE pomocou nášho bezplatného online nástroja DThermX:
https://www.swep.net/support/ssp-calculation-software/ssp-online/

All-Stainless BPHEs: A robust solution to upgrade biogas as fuel to PowerGen

Luming Inteligência Energética had an application where the main objective of the system was to generate electricity reusing the energy contained in the biogas. They needed a compact, non-corrosive solution and SWEP BPHEs were able to deliver.

Read more

 


Oleje

Hoci sa meďou spájkované BPHE úspešne používajú v mnohých systémoch chladenia oleja, v niektorých systémoch s agresívnejšími olejmi môže dôjsť k vylúhovaniu medi. To môže mať za následok počiatočné alebo pravidelné výmeny oleja, ktoré sú časovo a finančne náročné.

Keď si vyberiete výrobky SWEP All-Stainless, získate kompaktné riešenie, ktoré poskytuje mimoriadne účinný prenos tepla a zároveň zabezpečuje nulové vylúhovanie medi vďaka materiálu bez obsahu medi.

Chcete sa dozvedieť viac o chladení oleja v rôznych priemyselných systémoch a skúsenostiach spoločnosti SWEP s riešeniami chladenia oleja?

Pozrite si tieto odkazy


Pozrite si produkty All-Stainless

Vytvorte si vlastné výpočty a nájdite najlepšie riešenie BPHE pomocou nášho bezplatného online nástroja DThermX:
https://www.swep.net/support/ssp-calculation-software/ssp-online/

Vyššia efektívnosť – menšia uhlíková stopa

So 100% konštrukciou z nehrdzavejúcej ocele a minimálnym využitím surovín pri ich výrobe v pomere k ich mechanickej pevnosti sú všetky All-Stainless BPHE o zvyšovaní účinnosti. Rad SWEP All-Stainless kombinuje robustnosť a odolnosť s vysoko efektívnym prenosom tepla v kompaktnej jednotke. Okrem toho je možné materiál vo výrobkoch SWEP All-Stainless ľahšie recyklovať, čo pomáha znižovať uhlíkovú stopu pri prestupe tepla.

Flexibilita na mieru

Sme hrdí na svoje znalosti v oblasti aplikácii a neustále sa vyvíjajúci sortiment výrobkov. To je možné len pri udržiavaní veľmi úzkych kontaktov s našimi zákazníkmi, pri ktorých počúvame, učíme sa, usmerňujeme a prispôsobujeme sa zmenám a požiadavkám.

Náš modulárny koncept a flexibilný dizajn nám umožňujú prispôsobiť dosku aj spájkovacie materiály tak, aby sme čo najlepšie zodpovedali špecifikácii vašej aplikácie. A aby sme dokázali uskutočňovať dodávky s krátkymi dodacími lehotami a časmi na inštaláciu.


 

Farmaceutiká

Výmenníky tepla All-Stainless sú preferované u niekoľkých aplikáciách, pri ktorých musí byť kontaminácia z materiálu výmenníka tepla udržiavaná na nízkej úrovni a kde je dôležitá hygiena, napríklad vo farmaceutickom a botanickom priemysle. Naše BPHE All-Stainless majú preukázateľnú účinnosť, keď je potrebné zabrániť kontaminácii meďou a niklom.

 

Chcete zistiť viac?

Pozrite si tento odkaz


Pozrite si produkty All-Stainless

Vytvorte si vlastné výpočty a nájdite najlepšie riešenie BPHE pomocou nášho bezplatného online nástroja DThermX:
https://www.swep.net/support/ssp-calculation-software/ssp-online/

Vysoko efektívny prenos tepla s technológiou kompaktnej spájkovanej dosky

 • Vysoko efektívny prenos tepla s technológiou kompaktnej spájkovanej dosky
 • Výnimočná odolnosť proti korózii
 • Nízka tendencia ku kontaminácii
 • Robustný dizajn odolávajúci vysokým tlakom a teplotám
 • Kompaktný dizajn vhodný aj do malých priestorov
 • Nízka uhlíková stopa s efektívnym využitím materiálu
 • Nízka potreba údržby a čistenia, čo vedie k dlhšej životnosti
 • Prispôsobená flexibilita s modulárnym konceptom
 • Nízka náplň chladiva vedie k menšiemu dopadu na životné prostredie

Zabezpečenie kvality a výkonu

Náš sortiment All-Stainless podrobne testujeme s cieľom vždy zaistiť optimálny výkon, kvalitu a životnosť.

Naša testovacia schéma zahŕňa tepelný a hydraulický výkon, koróziu a vylúhovanie, mechanickú a tepelnú únavu a testovanie tlaku a úniku, aby sme potvrdili najlepší výkon, životnosť a účinnosť nášho radu All-Stainless.

 

 

Ako vám môžeme pomôcť?