Čo hovoria naši zamestnanci?

Ľudia sú našim najdôležitejším prínosom. Preto je našim cieľom zamestnávať ľudí s nadpriemernými schopnosťami, ktorí nám môžu pomôcť splniť naše dlhodobé ciele. Zamestnancom sa tiež snažíme ponúkať vlastný individuálny rozvoj, aby mohli pokročiť k významnejším pracovným úlohám.

Aktívne podporujeme zamestnancov našou ponukou školení, vzdelávania a nových pracovných pozícií, vďaka ktorým sa z nich stanú skúsení odborníci s medzinárodným rozhľadom. Našich zamestnancov samozrejme neustále informujeme o našej vízii a cieľoch.

Odporúčania

Medzi zamestnancov spoločnosti SWEP patria diplomovaní inžinieri a ekonómovia, absolventi stredných škôl a postgraduálneho štúdia, Japonci a Francúzi, analytici a praktikanti. Stretnete sa s ohromnou rozmanitosťou, ktorá tvorí základ pre otvorené, kreatívne, a v mnohých ohľadoch jedinečné pracovné prostredie.
Ste pripravení prevziať veľkú osobnú zodpovednosť? Podstúpite riziko, že sa pustíte do niečoho, čo ste ešte nerobili? Chcete mať vo svojich rukách voľbu a kontrolu nad smerovaním Vášho osobného rozvoja? V takom prípade by ste to u nás mohli ďaleko dotiahnuť, pretože príležitosti sú neobmedzené.

Prečítajte si, čo hovorí niekoľko ľudí, ktorí začali pracovať v spoločnosti SWEP:

Stanislav Kodus,
Engineering Manager Slovakia

Vrámci oddelenia inžinieringu mám veľkú príležitosť ovplyvniť uvažovanie o ďalších krokoch vo výrobe a nabádam seba, ako aj ľudí okolo mňa, aby sme nielen mysleli lepšie, ale pokúsili sa myslieť inak.
Začal som ako inžinier pre proces spájkovania a dnes som manažérom oddelenia inžinieringu.
Páči sa mi naša kultúra, v ktorej sme nútení urobiť ďalší krok a zároveň je akceptované robiť chyby a učiť sa z nich. Rád pracujem so všetkými ľuďmi vo SWEPe, ktorí ma obklopujú.

Práca na rôznych pozíciách mi umožňuje učiť sa nové veci, porozumieť rôznym perspektívam nášho podnikania a hlbšie pochopiť súvislosti medzi rôznymi oblasťami.

V budúcnosti by som chcel pracovať so skupinami ľudí lokálne alebo globálne. Baví ma učiť sa nové veci a učiť sa od svojich kolegov. Vrámci oddelenia inžinieringu mám veľkú príležitosť ovplyvniť uvažovanie o ďalších krokoch vo výrobe a nabádam seba, ako aj ľudí okolo mňa, aby sme nielen mysleli lepšie, ale pokúsili sa myslieť inak.
V globálnej spolupráci sú stále oblasti pre zlepšenie, ale vnímam, že sa všetci snažíme byť viac nápomocní a hľadať nové cesty, ako využiť túto jedinečnú príležitosť.


Maria Popjakova,
Demand Planning Manager EMEA

V mojej predchádzajúcej práci som bola zvyknutá dbať na hierarchiu a mnoho pravidiel. Sloboda vo SWEPe mi umožňuje sústrediť sa viac na úlohy, namiesto dodržiavania pravidiel.”
Po uplynutí 14 rokov mojej kariéry som cítila potrebu zmeny a objavila som SWEP – s pracovným prostredím celkom rozdielnym od toho, čo som dovtedy poznala. Predstavený imidž spoločnosti spolu s výbornou spätnou väzbou od jedného z mojich bývalých kolegov mi dali istotu, že toto je miesto, kde chcem pokračovať. Moja súčasná úloha vo SWEPe je stále pomerne nová a postupne sa dostáva do povedomia mojich kolegov informovať ma o očakávaných zmenách v predajoch (získané aj stratené projekty). Toto mi pomáha zlepšiť sa vo vytrvalosti.

Kultúra vo SWEPe sa môže zdať tradičnou pre severské krajiny, hoci ja by som ju popísala skôr ako tímovo orientovanú, so zapojením ľudí na všetkých úrovniach. V moje predchádzajúcej práci som bola zvyknutá dbať na hierarchiu a mnoho pravidiel. Sloboda vo SWEPe mi umožňuje sústrediť sa viac na úlohy, namiesto dodržiavania pravidiel.

Mám šťastie, že som v kontakte so všetkými našimi obchodnými jednotkami. Sme dobrí v globálnom myslení, zatiaľ čo naše globálne konanie sa ešte dá vylepšiť.