Spájkované doskové tepelné výmenníky

Výkonnosť s konkurenčnou výhodou

 

Spájkované doskové tepelné výmenníky sú jedným z najúčinnejších spôsobov prenosu tepla. Sú navrhované tak, aby podávali neprekonateľný výkon s najnižšími nákladmi na životný cyklus. Výberom spájkovanej technológie pre svoj ďalší vykurovací alebo chladiaci projekt získate mnoho výhod, vrátane úspory miesta, energie a nákladov na údržbu.

Kompaktné

Naše spájkované doskové tepelné výmenníky v porovnaní s inými technológiami sú nesmierne kompaktné. Plochou zaberajú len jednu desatinu tepelných výmenníkov „plášť a potrubie“ alebo polovicu skladaných tepelných výmenníkov.

Výkonné

Bez potreby tesnenia alebo oporného zariadenia sa zhruba 95 % materiálu využíva na prenos tepla. Vysoko turbulentný prietok tiež umožňuje efektívne využívať malé teplotné rozdiely.

Spoľahlivé

Robustná konštrukcia si nevyžaduje žiadne tesnenie, čím sa znižuje riziko presakovania. To prináša stabilný tepelný a hydraulický výkon s minimálnou údržbou a dobou odstávky prevádzky.

Flexibilné

Kompaktné veľkosti efektívne využívajú priestor a umožňujú flexibilný návrh systému. Väčšie zariadenia sa môžu zostaviť po jednotkách použitím klasických dvier a výťahov a pri náraste dopytu je možné ľahko zväčšiť kapacitu.

Úsporné

Ušetríte na energii, údržbe, náhradných dieloch a montáži. Náklady na životný cyklus v priebehu 15 – 20 rokov môžu byť často o polovicu nižšie ako pri príslušných skladaných riešeniach.

Samočistiace

Vďaka vysoko turbulentnému prietoku sú naše spájkované doskové tepelné výmenníky zväčša samočistiace. Pri systémoch s vysokým rizikom znečistenia alebo vzniku usadenín, je čistenie na mieste jednoduché a nevyžaduje si demontáž.

Vyrobené na objednávku

Kombináciou doskového dizajnu, materiálov a prípojok z klasických komponentov ponúkame krátke dodacie lehoty, zatiaľ čo stále maximalizujeme výkon v konkrétnom systéme.