SWEP uses cookies to make your visit to our web pages as pleasant as possible. By using our services, we assume that you agree to the use of cookies. Further information on data protection can be found in our privacy policy.

Chladiče

Účelom chladiča je odstrániť teplo z tekutiny pomocou odparovania-kompresie alebo absorpciou chladiaceho cyklu. Odparovač a kondenzátor sú podstatnou súčasťou cyklu odparovania-kompresie. Spoločnosť SWEP ponúka vysokoúčinné odparovače a kondenzátory v rámci špecializovaného radu R410A, R134a a R407C. Tieto rady boli dôkladne otestované a preverené vo vlastnom laboratóriu spoločnosti SWEP.

Náš koncept usporiadania dosiek AsyMatrix® umožňuje asymetrickú konfiguráciu kanálov. AsyMatrix® pre výmenníky a kondenzátory spočíva vo vysokom tepelnom výkone, nízkom poklese tlaku na strane vody a znížených nákladov na chladivo, pričom toto všetko prispieva k ekologickejším riešeniam klimatizácie.

Okrem odparovačov a kondenzátorov ponúka spoločnosť SWEP aj širokú škálu riešení výmenníkov tepla pre chladiče na báze odparovania a kompresie:

  • Ekonomizéry
  • Rekuperácia tepla (de-prehrievače)
  • Interné výmenníky tepla
  • Chladiče oleja
  • Subchladiče

Absorpčný chladič využíva zdroj tepla na výrobu energie potrebnej na pohon cyklu chladenia. Jednotky BPHE spoločnosti SWEP umožňujú prístup tesnej teploty k cirkulácii pary s nízkou a/alebo vysokou teplotou a tým sa zvyšuje výkon systému.

Súvisiace produkty