SWEP uses cookies to make your visit to our web pages as pleasant as possible. By using our services, we assume that you agree to the use of cookies. Further information on data protection can be found in our privacy policy.

Motory

Stredne rýchlobežné a vysokorýchlostné vnútorné piestové spaľovacie motory sú najčastejšie vybavené chladičom olejov so spájkovaným doskovým výmenníkom tepla (BPHE), i keď staršie technológie, ako je „plášť a potrubie“, sa stále používajú na niektorých trhoch. Výmenníky tepla doskového typu s otvoreným obvodom, vnútorne nasadené do motorového bloku, sú tiež pomerne bežné vo vysokorýchlostných motoroch s menším výkonom. Výhodou použitia externého chladiča oleja je zjednodušený postup servis a ľahká modularita objemu chladenia oleja.

Máme radu spájkovaných doskových výmenníkov tepla špeciálne pre aplikácie chladiča oleja v motoroch s výkonom do 15 MW. Vedia sa vysporiadať s obmedzenými vonkajšími rozmermi a poklesom tlaku kvapalín, rovnako ako aj s vysokým prietokom chladiacej zmesi. 

Súvisiace produkty