SWEP uses cookies to make your visit to our web pages as pleasant as possible. By using our services, we assume that you agree to the use of cookies. Further information on data protection can be found in our privacy policy.

Chladiče deionizovanej vody

Deionizovaná voda patrí medzi najagresívnejšie rozpúšťadlá, ktoré sú nám známe. Koroduje veľa druhov kovov vrátane medi. Avšak aj chladiace systémy bez obsahu medi majú limity čistoty > 0.5 µS /cm na to, aby sa zabránilo rozpusteniu ložísk, čo môže zhoršiť ich funkčnosť. Výhodou používania deionizovanej vody, známej tiež ako demineralizovaná voda, je to, že rieši dva javy, ku ktorým môže dôjsť pri používaní normálnej, nespracovanej vody. Po prvé, minerálne ložiská rozpustených solí a minerálov spôsobujú znečistenie, a po druhé, vysoká vodivosť nespracovanej vody zhoršuje výkon systému. Spájkované doskové výmenníky tepla (BPHE) spoločnosti SWEP, ktoré spájkované meďou alebo vyrobené zo 100 % nehrdzavejúcej ocele, sú pre výparníky a chladiče výhodou, v závislosti od vodivosti vody. Aplikácie pre koncových spotrebiteľov zahŕňajú lasery, zdravotnícke vybavenie, výrobu polovodičov, laboratórne prístrojové vybavenie, lekárnictvo, kozmetiku, spracovanie potravín, pokovovanie a iné chemické spracovanie. 

Súvisiace produkty

B5T

B5T

B5T umožňuje účinnú výmenu tepla v systémoch s malým prietokom a extrémnymi nárokmi na kompaktnosť. Produkt sa ľahko montuje a používa, je malý, no všestranný, a vďaka tomu je tou správnou voľbou pre malé olejové a vodné chladiče.

B10T

B10T

B10T ponúka riešenia účinnej tepelnej výmeny v rámci širokého kapacitného intervalu, a rýchlo a jednoducho sa prispôsobí rozličným systémom. Vďaka kompaktnej veľkosti, všestrannosti a vynikajúcemu prenosu tepla je ideálnou voľbou pre jednofázové a chladiace systémy.

B80S

B80S

B80S je vysoko kapacitný model strednej veľkosti. Je ideálny pre väčšinu prípadov nízkokapacitných chladiacich systémov a pre vysoko výkonné tepelné čerpadlá. Pokrýva širokú kapacitnú škálu v mestských vykurovacích staniciach a osvedčil sa ako olejový chladič kompresorov a hydraulických zariadení.

QA80

QA80

Výparník QA80 je vhodný na použitie v systémoch tepelných čerpadiel, ktoré využívajú chladiace médiá. Do výparníka je plne zabudovaný vstrekovací systém, čo eliminuje dodatočné montážne úkony. QA80 sa dá použiť so všetkými komerčne dostupnými systémovými komponentmi a využíva najmodernejšiu a…

All-stainless

All-stainless

All-Stainless is a range of durable, compact, and efficient BPHEs for the most demanding applications and the ideal choice for industrial and utility applications that impose high demands on corrosion resistance and have a low tolerance for contamination.