SWEP uses cookies to make your visit to our web pages as pleasant as possible. By using our services, we assume that you agree to the use of cookies. Further information on data protection can be found in our privacy policy.

Cirkulačné chladiče

Tieto štandardné aplikácie používajú obvykle chladivá R407C, R22, R134a, R410A alebo R717. Teploty pokrývajú širší rozsah ako klimatizačné chladiče, s vyššími teplotami a nižšou ΔT ako ďalšími charakteristickými rozdielmi. Tradičné technológie zahŕňajú „plášť a potrubie“ a „cievka v zásobníku“. Cirkulačné (priemyselné) chladiče prenášajú teplo obehom chladiva, čím chladia alebo ohrievajú priemyselný proces alebo tekutinu. Hlavnými komponentami v cykle sú výparník, kompresor, kondenzátor a expanzný ventil. Okrem obvyklého výparníka a kondenzátora, môže cyklus chladiva zahŕňať tiež výmenníky tepla v ekonomizéroch, kaskády, de-prehrievače, sub-chladiče, výmenníky tepla nasávaného plynu a zaplavený výparník.

Spájkované doskové výmenníky tepla (BPHE) sa používajú hlavne pre výparníky, kondenzátory a obnovu tepla v priemysle ako je gumárenský priemysel a priemysel plastov (chladenie vstrekovania plastov), potravinársky, betonársky, zdravotný a farmaceutický priemysel. 

Súvisiace produkty