Solárny ohrev

Solárny ohrev je najšetrnejší spôsob ohrievania vody vo vzťahu k životnému prostrediu. Je bežný ako samostatný zdroj tepla alebo ako doplnkový zdroj tepla ku kotlom, tepelným čerpadlám alebo systémom mestského vykurovania. Spájkované doskové výmenníky tepla (BPHE) spoločnosti SWEP sú kľúčovým prvkom mnohých systémov solárneho ohrevu pre zber solárnej energie do akumulačných zásobníkov, ktoré vyrábajú teplú úžitkovú vodu a vyhrievajú bazény. Kombinácia vysokého výkonu v kompaktnom formáte, efektívny prenos tepla a rýchle reakcie robí z našich výmenníkov ideálne výmenníky pre solárne zariadenia. 

Solárne nabíjanie

Vysoká tepelná účinnosť spájkovaných doskových výmenníkov tepla spoločnosti SWEP maximalizuje výnos solárnej energie a zároveň poskytuje bezpečnostnú bariéru.

Ohrievanie pitnej vody

Vysoká efektivita a rýchly reakčný čas našich výmenníkov tepla poskytuje okamžitý prístup k teplej vode. Teplá voda sa nehromadí v zásobníku, ale vyrába sa len v prípade potreby, čím nevzniká nebezpečenstvo množenia baktérií typu legionella.

Vykurovanie bazéna

Naše výmenníky tepla s vysokým obsahom molybdénu sú odolné proti potenciálne koróznej vode bazéna a oddeľujú ju od náchylných častí sústavy.