Kogenerácia

Kogenerácia, alebo kombinovaná výroba tepla a elektrickej energie (CHP), využíva vnútorné spaľovanie plynových alebo naftových motorov. Jedná sa o rozširujúce sa odvetvie, ktoré je výsledkom väčšieho dopytu po decentralizovanom teple a elektrickej energii vo svete, v ktorom je nová generácia stále viac závislá na solárnej veternej energii.

Naša technológia spájkovaných doskových výmenníkov tepla (BHPE) sa už dlhšiu dobu používa pri zariadeniach s nižším výkonom (stupnice kW). V súčasnosti pracujeme na aplikáciách technológie v stále väčších systémoch (s výkonom do zhruba 10 MW), čím nasledujeme náš sortiment 6-palcových prípojok, ktoré sme uviedli na trh v roku 2013.

Väčšina motorov s nižším výkonom má integrovaný olejový chladič . Výmenníky spoločnosti SWEP sú pôsobivými ističmi pre základné chladiace obvody: chladiaca voda, olej, plniaci vzduch a výfukové plyny. Pri vyšších výkonoch sa stále viac využívajú oddelené chladiče oleja. Základom nášho modulárneho výrobku je to, že často umožňuje chladenie ako chladiace vody, tak aj chladenie oleja v rámci plášťa jedného, toho istého výmenníka tepla, čo zjednodušuje logistiku a balenie.

Naše inovačné, super-asymetrické a extrémne kompaktné výmenníky tepla sú rovnako vhodné aj pre chladiče plniaceho vzduchu. Pri vysokých teplotách majú stabilnejšiu štruktúru ako hliníkové zariadenia a sú viac modulárne ako balenia rebrovaných rúrok.