SWEP uses cookies to make your visit to our web pages as pleasant as possible. By using our services, we assume that you agree to the use of cookies. Further information on data protection can be found in our privacy policy.

Kogenerácia

Kogenerácia, alebo kombinovaná výroba tepla a elektrickej energie (CHP), využíva vnútorné spaľovanie plynových alebo naftových motorov. Jedná sa o rozširujúce sa odvetvie, ktoré je výsledkom väčšieho dopytu po decentralizovanom teple a elektrickej energii vo svete, v ktorom je nová generácia stále viac závislá na solárnej veternej energii.

Naša technológia spájkovaných doskových výmenníkov tepla (BHPE) sa už dlhšiu dobu používa pri zariadeniach s nižším výkonom (stupnice kW). V súčasnosti pracujeme na aplikáciách technológie v stále väčších systémoch (s výkonom do zhruba 10 MW), čím nasledujeme náš sortiment 6-palcových prípojok, ktoré sme uviedli na trh v roku 2013.

Väčšina motorov s nižším výkonom má integrovaný olejový chladič . Výmenníky spoločnosti SWEP sú pôsobivými ističmi pre základné chladiace obvody: chladiaca voda, olej, plniaci vzduch a výfukové plyny. Pri vyšších výkonoch sa stále viac využívajú oddelené chladiče oleja. Základom nášho modulárneho výrobku je to, že často umožňuje chladenie ako chladiace vody, tak aj chladenie oleja v rámci plášťa jedného, toho istého výmenníka tepla, čo zjednodušuje logistiku a balenie.

Naše inovačné, super-asymetrické a extrémne kompaktné výmenníky tepla sú rovnako vhodné aj pre chladiče plniaceho vzduchu. Pri vysokých teplotách majú stabilnejšiu štruktúru ako hliníkové zariadenia a sú viac modulárne ako balenia rebrovaných rúrok. 

Súvisiace produkty